ABICLEANER 1000 AC/DC, sada na čištění a leštění nerezu
- Novinka
- Doprava ZDARMA

- Kompletní specifikace
- Komentáře 0
- Ke stažení
- ABICLEANER 1000 AC/DC, sada na čištění a leštění nerezu1 týden38 651,03 Kč31 943,00 Kč bez DPH
Lehké a kompaktní zařízení, které rychle a efektivně eliminuje nečistoty. ABICLEANER 1000 je ideální pro čištění svarů z nerezové oceli a pasivaci nerezové oceli v jednom kroku a neměl by chybět například při svařování schodišťového zábradlí, balkonového zábradlí, pro fasády z nerezové oceli, stejně jako při konstrukci potrubí a výstavbě zařízení.
ABICLEANER 1000 je skutečný multifunkční génius: Toto zařízení pro elektrochemické čištění nejen čistí a pasivuje svary, ale také leští, zpevňuje a rozjasňuje. Po vyčištění a pasivaci svaru umí také vytvořit dobře vypadající kovový povrch. To z něj dělá všestranný stroj pro všechny, kteří potřebují dokonalý nerezový povrch.
Proč a jak čistit nerez
Při svařování nerezové oceli dochází k oxidaci, která může být viděna ve změně barvy – někteří také říkají zbarvení – které je třeba znovu odstranit. Oxidace usnadňuje korozi napadnout kovový povrch. Odstraněním skvrny se odstraní oxidační vrstva a obnoví se ochrana proti korozi. Klasickou technikou čištění svarů je použití mořící pasty, která také zajišťuje obnovení ochranné oxidové vrstvy. Problém s mořícími pastami spočívá v tom, že zanechávají neatraktivní mořené sedimenty, a navíc jsou obvykle vysoce toxické. Pro jejich použití a likvidaci musí být přijata zvláštní opatření. Abrazivní nástroje ve formě kartáčů a hub zanechávají nevzhledné škrábance na citlivých površích z nerezové oceli.
Alternativou k abrazivním metodám nebo metodám, které jsou škodlivé pro zdraví a životní prostředí, je elektrochemické čištění pomocí zařízení ABICLEANER od společnosti ABICOR BINZEL. Tento proces je šetrný k povrchu, neškodný pro životní prostředí a může být dokonce použit na citlivých povrchových strukturách. Ošetřením kovových povrchů elektrochemickým čištěním je zachován i jejich původní vzhled.
Jak to funguje
Během elektrochemického čištění pomocí ABICLEANER od ABICOR BINZEL se přes svar pohybuje speciálním kartáčem z uhlíkových vláken navlhčeným elektrolytem – skládající se z přibližně 1,5 milionu vláken. V tomto procesu jsou generovány miliony malých mikrooblouků odpovídajících počtu kartáčových vláken, které odstraňují zbytky svařování z kovového povrchu. Čištění se zařízením ABICLEANER je okamžité a účinné. Ve stejném kroku je ošetřený kovový povrch pasivován. Tímto způsobem je svar opět přímo chráněn před korozí.
Videoprezentace výrobce:
Obsah balení:
• zdroj Binzel Abicleaner 1000 AC/DC
• rukojeť s kabelem 4m
• kostřící kabel se svěrkou
• láhev s rozprašovačem na vodu
• nádoba se širokým hrdlem
• štetec z uhlíkových vláken s krytkou
• elektrolyt Abiclean obsah 1 litr
• montážní klíče
• plastový box, ve kterém je vše uloženo;-)
Technické údaje:
• napájení 230 V/50 Hz
• příkon 1000 VA
• sekundární napětí 9,8 V AC / 12 V DC
• třída krytí IP 21
• přípustná teplota okolí +5 °C až +55 °C
• rozměry 320 x 150 x 250 mm (zařízení)
• hotnost 7,5 kg (zařízení)
• celková hmotnost 14,0 kg (s příslušenstvím)